Volley Dąbrowa Górnicza wraca ze srebrem!

Nasza drużyna w 10-osobowym składzie (Bartłomiej Klimczyk, Bartłomiej Zygarlicki, Daniel Starościak, Igor Raciborski, Michał Uhorczak, Jakub Sęczek, Kamil Król, Andrzej Jaros, Patryk Kropisz, Mateusz Szyszka) zajęła 2 miejsce na XI Memoriale Grzegorza Wesołowskiego o puchar ks. abp Marka Jędraszewskiego.  W całym turnieju wzięło udział 24 drużyny, które były podzielone na 8 grup.

Poniżej znajdziecie relacje z Memoriału oraz galerię.

Trafiliśmy do grupy 1 wraz z drużynami „XD” oraz „Szalone Promile”. Zarówno pierwszy jak i drugi mecz w fazie grupowej wygraliśmy bardzo pewnie nie dając rywalom szans na odniesienie zwycięstwa. Tym samym zapewniliśmy sobie awans do ćwierćfinału Memoriału z 1 miejsca w grupie.

Mecz ćwierćfinałowy rozgrywaliśmy przeciwko drużynie „Orawa Team”, która wygrała swoją grupę także bez porażki. W tym meczu zagraliśmy również bardzo dobrze, co przełożyło się na pewne zwycięstwo 2:0 i awans do półfinału rozgrywek.

Na mecz półfinałowy musieliśmy jednak trochę poczekać, ponieważ nasi rywale, drużyna „Byle co” musiała skończyć swój ćwierćfinał na innej hali i dotrzeć na halę, w której były rozgrywane półfinały i finały.
Mecz półfinałowy należał chyba do najłatwiejszych w całych dotychczasowych rozgrywkach. Rywal nie postawił większego oporu przy siatce i bardzo szybko zapewniliśmy sobie awans do wielkiego finału.

Na mecz finałowy również przyszło nam chwilę zaczekać, bowiem drugi półfinał był bardzo zacięty i zakończony tie-breakiem.

W finale XI Memoriału Grzegorza Wesołowskiego zmierzyliśmy się z drużyną „Sylveco Czarni Rzeszów”.
Całe spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie, kilka błędów własnych w przyjęciu oraz nie skończone ataki przesądziły o wyniku 1 seta. Do drugiego seta przystąpiliśmy bardzo zmotywowani, od początku prowadziliśmy walkę punkt za punkt. Ekipa z Rzeszowa bardzo dobrze zagrała w bloku oraz w obronie co przełożyło się na skuteczne kontrataki i przewagę punktową  w połowie seta. Końcówka seta należała jednak do nas, bardzo dobra gra w obronie i skończone ataki z naszej strony dały jeszcze nadzieję na odwrócenie wyniku. Ostatnie punkty należały do ekipy z Rzeszowa, która ostatecznie wygrała finał wynikiem 2:0.

Cały nasz występ w Memoriale uznajemy za bardzo dobry. Zajmujemy 2 miejsce z 24 ekip, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni, tym bardziej, że był to nasz pierwszy turniej w nowym składzie. Do finału nie straciliśmy ani jednego seta. Widać, że nasza ciężka praca na treningach przynosi efekty. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wrócimy ze złotem i uda się „odegrać” na drużynie z Rzeszowa.

Nasza drużyna już jutro wraca do treningu i szykuję się na kolejne mecze ligowe w ramach 1 ligi ALS Mysłowice, a te już w najbliższą niedzielę na hali MOSiR przy ul. Jasińskiego w Mysłowicach.

16:30 Volley DG vs Arkadia Tychy

17:30 RISER Volley Team Jaworzno vs Volley DG