1 października 2023

Historia

Nazywamy się VOLLEY Dąbrowa Górnicza i jesteśmy drużyną siatkarską założoną z pasji i zamiłowania do siatkówki. Naszą drużynę tworzą świetni ludzie, a jeszcze lepsi zawodnicy. Drużyna powstała w listopadzie 2011r. i od tego momentu wspólnie gramy i trenujemy. Drużyna głównie składa się z mieszkańców Dąbrowy Górniczej, są to absolwenci ZSS w dużej części. Od 2011 reprezentujemy miasto Dąbrowa Górnicza na arenie amatorskiej z licznymi sukcesami.

Nasze początki były stawiane w Będzińskiej Lidze Amatorskiej, gdzie w pierwszym sezonie zdobyliśmy 2 miejsce, a rok później triumfowaliśmy w tej lidze. Po tych rozgrywkach i widocznym zgraniu naszej drużyny, która owocowała po wielu treningach postanowiliśmy spróbować czegoś bardziej ambitnego. Nasze siły wystawiliśmy na próbę w Mysłowickiej Lidze Amatorskiej, która jest zdecydowanie najmocniejszą ligą amatorską na Śląsku. Zaczynaliśmy swoją przygodę od 3 ligi, gdzie już w pierwszym sezonie zdobyliśmy tytuł mistrza i awans do 2 ligi. Kolejny sezon rozgrywaliśmy w 2 lidze i tutaj też zaliczyliśmy sukces w postaci zdobycia mistrzostwa i już wtedy awansowaliśmy do najwyższej ligi. W 1 lidze gramy od 3 lat, w tym czasie zdobyliśmy kompletne podium. W sezonie 2017/2018 zwyciężyliśmy.

Rząd stojący, od lewej: Piotr Jaworski, Bartłomiej Zygarlicki, Konrad Zasadzień, Andrzej Jaros, Patryk Kropisz, Michał Uhorczak, Igor Raciborski. Rząd kucający od lewej: Adrian Szmurło, Daniel Starościak, Kamil Król, Jakub Sęczek, Bartłomiej Klimczyk.