Podsumowanie Memoriału Grzegorza Wesołowskiego 2020

Memoriał Grzegorza Wesołowskiego

Kolejny turniej za nami i po raz kolejny świetny występ naszej drużyny, która po zaciętym finale i walce w tie-breaku do ostatniej piłki zajęła bardzo dobre 2️⃣ miejsce.

Ale zacznijmy od początku…

Czas pandemii, obostrzeń i rozporządzeń to trudny dla wszystkich czas. Na wstępie wielkie podziękowania dla całej ekipy organizatorów XII Memoriału Grzegorza Wesołowskiego, którzy pomimo restrykcji dopięli wszystko na ostatni guzik i doprowadzili Memoriał do końca. Kolejne podziękowania należą się naszej bazie noclegowej „Baza Grapa„, która gościła nas podczas pobytu na Memoriale.

Teraz rozgrywki….

W XII Memoriale Grzegorza Wesołowskiego wzięło udział 2️⃣0️⃣ drużyn męskich, które były podzielone na 5 grup po 4 zespoły. Grupa rozgrywana była systemem każdy z każdym do 2️⃣ wygranych setów do 2️⃣5️⃣ + ewentualny tie-break grany do 1️⃣5️⃣.
Do rozgrywek startowaliśmy w grupie III:
„Stowarzyszenie Volley Dąbrowa Górnicza”
„Zmarnowane Talenty”
„Amatorzy”
„Janusze”
Grupę III wygraliśmy z kompletem zwycięstw i z pierwszego miejsca wchodziliśmy do ćwierćfinału Memoriału.
SVDG vs Zmarnowane Talenty 2:0 (25:7;25:13)
SVDG vs Amatorzy 2:0 (25:14;25:12)
SVDG vs Janusze 2:0 (25:19;25:19)
Mecz ćwierćfinałowy ponownie rozgrywaliśmy z drużyną „Janusze”:
SVDG vs Janusze 2:0 (25:21;25:17).
W półfinale czekała na nas ekipa z Buska-Zdroju:
SVDG vs Wataha Busko-Zdrój 2:0 (25:19;25:21)
W finale podejmowaliśmy ekipę z Suchej Beskidzkiej:
SVDG vs Dziadki Sucha Beskidzka 1:2 (25:22;21:25;14:16)

Cały Memoriał na bardzo duży plus, brakło trochę szczęścia w finale z ekipą Dziadków, ale cóż zajmujemy bardzo dobre 2️⃣ miejsce.

2️⃣💪🏐🏆🥈

#volleyDG #volley #dabrowagornicza #XIImemorial #grzegorzwesolowski #volleyball